Biwakowe must have: woda pitna

Jeśli lubisz spędzanie czasu na łonie natury, musisz zadbać o namiotowy filtr do wody.

Nie powinno tak być. Najlepiej byłoby, gdyby te górskie potoki i rzeki, które znajdują się na terenie twojego ulubionego parku powinny być czyste, nieskazitelne i bezpieczniejsze niż wszystko, co kiedykolwiek uzyskamy z własnego kranu.

Niestety, rzeczywistość jest daleka do ideału. Nasz świat po prostu nie oferuje nam dziewiczej przyrody z krystalicznie czystą wodą, jak to miało miejsce kiedyś. Kwaśne deszcze, odpady niebezpieczne, rolnictwo, fabryki i wiele innych nowoczesnych bolączek doprowadziły do tego że znalezienie wody pitnej podczas kempingu jest dość problematyczne – chyba że właśnie zainwestujemy w filtr wody.

Teraz, jeśli masz zamiar spędzać czas w ramach bardziej zorganizowanego campingu, prawdopodobnie znajdziesz co najmniej jedno źródło wody jakiemu można zaufać. Jednakże, jeśli nie masz zamiar pić niczego innego oprócz tego co natura dostarcza, filtr jest koniecznością. Szczerze mówiąc, to chyba dobry pomysł, nawet wtedy, gdy inne źródła są dostępne.

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Dobrą wiadomością jest to, że większość urządzeń takich jak filtry namiotowe do wody są tanie, stosunkowo niewielkie i łatwe w obsłudze. Mamy dzisiaj także szeroki wachlarz opcji do dyspozycji. Będzie można znaleźć filtr, który spełnia indywidualne potrzeby zdrowotne i który pasuje do Twojego stylu życia i odpowiada na indywidualne preferencje.

Najpowszechniej stosowany filtr namiotowy to system oparty na… zastosowaniu butelki. Wystarczy wlać do butelki wody, a następnie przymocować pokrywę zawierający jednostkę filtrującą na wierzchu. Kiedy wlewasz wodę, ta przepływa przez filtr zanim wpadnie do twojego kubka. Systemy te są podobne do tych jakie mamy w domu – takie opcje są reklamowane w telewizji i często wystarcza, aby dostarczyć sobie dobrą wodę.

Nie ważne kim jesteś, powinieneś być w stanie znaleźć filtr, który będzie pasował do Twoich potrzeb.

Należy dokonać decyzji o zakupie na podstawie kilku czynników. Należą do nich częstotliwość, z jaką będziesz używał urządzenia, wysokość budżetu i jakość wody jaka jest w miejscu, gdzie planujesz spędzać czas. Jeżeli nie jesteś pewien, która opcja jest najlepszy dla ciebie, poproś o wskazówki od lokalnych turystów.

Ponadto, nie zapomnij, aby mieć plan zapasowy! Woda jest niezbędna podczas outdooru. Trzeba mieć dużo opcji do dyspozycji. Zapakuj kilka butelek wody poddanej obróbce na wszelki wypadek i rozważ zakup filtra zapasowego.

Odpowiedź do artykułu “Biwakowe must have: woda pitna

  1. Mellisa1988

    Musze sie wam pochwalic w końcu zrzucilam wage – 7 kg.
    Przeszukalam chyba cały polski internet żeby znalezc cos
    na odchudzanie i znalazlam. Wygoglujcie sobie:
    xxally radzi jak szybko schudnac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *